o mně

o mně


Jmenuji se Martin, pocházím z Plzně a momentálně bydlím v Náchodě. Fotografování byl už od roku 2010 můj koníček, kdy jsem si díky své babičce mohl pořídit první zrcadlovku - Nikon D3100

V roce 2020 jsem na fotokurzu od Nikonu s překvapením a lítostí zjistil, že doba skokově pokročila a můj Nikon je již těžce zastaralý. Byl jsem postupně donucen přejít na technologii bezzrcadlovek a starý Nikon odložit do šuplíku pro svého syna, až doroste do správného věku.

V posledním roce se v mém životě hodně změnilo, úmrtí v rodině, vážná nemoc a v hlavě se mi rozležela myšlenka, že život je příliš krátký a člověk by měl konat to, co ho baví a v čem vidí smysl. Toto rozhodnutí se ve mně postupně probouzelo zhruba půl roku.

Focení mě naplňuje pozitivními emocemi, jelikož se snažím zachytit ty vaše, ať už se jedná o párové focení, svatbu, děti, či zvířata. Nejraději fotím venku, v přírodě, kde se můžeme projít a během jedné, či dvou nebo tří hodin (jak je potřeba a dle nálady) postupně sbírám vaše fotografie. Jelikož mě tato práce baví, nepočítám čas, ani drobné kilometry. Vše ostatní je o domluvě. 

Výsledek mé práce z 1-2 hodin venku je cca 15-20 upravených fotografií, které zasílám na úschovnu, či mohu dodat na flash disku.

Po domluvě je možno absolvovat focení formou výletu (Krkonoše, Orlické hory, Broumovsko, Plzeňsko, Šumava a jiné...).

Pro volný termín mě můžete kontaktovat na telefonu, či emailu nebo sociálních sítích uvedených v záložce "kontakt". 

...

Jakou techniku používám na zachycování vašich momentů?

Tělo č.1: Nikon Z7 II

Tělo č.2: Nikon Z6 II

Objektivy: Nikkor Z 50mm f 1.8 S, Nikkor Z 70-200mm f 2.8 S, Nikkor Z 24-70mm f2.8 S, 

Nikkor Z 20mm f 1.8 S, Nikkor Z 35mm f 1.8 S

Blesk: Nikon SB700 (práci s bleskem se snažím minimalizovat, nejraději pracuji s přirozeným světlem)

Softwarové vybavení: Adobe Lightroom, Adobe Photoshop


Absolvované kurzy